Kontakta oss

Marthaförbundets huvudkontor i Helsingfors

Medelhavsgatan 14 C
FI-00220 Helsingfors

044 402 6884
kansliet@martha.fi

FO-nummer: 0234754-2

Besök oss på kontoret i Victoriakvarteret på Busholmen i Helsingfors. Ingången är vid C-trappan (Livornogatan). Tryck koden 142 och bilden på en klocka, så öppnar vi.

Marthaköket

Medelhavsgatan 14 C
FI-00220 Helsingfors
Läs mer om Marthaköket
.

Marthaförbundets kontor i Vasa

Hovrättsesplanaden 15 C 30–31
FI-65100 Vasa

Faktureringsuppgifter

Vi tar endast emot fakturor i elektronisk form. Om ert företag inte kan skicka e-fakturor till oss kan ni sända pappersfakturorna till vår skanningstjänst. Närmare uppgifter finns här.

Stöd oss

Centrs Marta: Inbetalningar görs till kontonummer FI 57 8000 1400 0617 51 eller Mobile Pay 31145. Insamlingstillstånd RA/2020/1018 för tiden 26.8.2020–

Allmän insamling: Inbetalningar görs till kontonummer FI 37 4055 5452 3213 88 eller Mobile Pay 10248. Insamlingstillstånd RA/2020/1018.

För mera information, ta kontakt med verksamhetsledare Camilla Komonen, 050 577 0780, camilla.komonen@martha.fi.

Hushållsrådgivning

Tis–to, kl. 13–15
044 402 6883
hushall@martha.fi

Våra hushållsrådgivare svarar på dina frågor gällande mat och matlagning, konservering, kost och näring samt städning och klädvård. Du kan också boka in oss för föreläsningar, evenemang och olika tillfällen under veckans alla arbetsdagar förutom måndag, då vi har kontorsdag.

Praktik på Marthaförbundet

Marthaförbundet är en eftertraktad praktikplats. Om du vill göra din praktik på Marthaförbundet ber vi dig fylla i följande formulär.

Ekonomirådgivning

ekonomi@martha.fi

Ekologirådgivning

ekologi@martha.fi

__________________________

Distrikt, föreningar och kretsar

Till Marthaförbundet hör 2 distrikt, 134 föreningar och 177 kretsar. Här hittar du kontaktuppgifterna till dem.

Personal

Photo of Camilla Komonen
Camilla Komonen
Verksamhetsledare
camilla.komonen@martha.fi 050 577 0780
Photo of Monika Mäkelä
Monika Mäkelä
Ekonomichef
monika.makela@martha.fi 045 657 9818
Photo of Mikaela Groop
Mikaela Groop
Redaktions- och informationschef
mikaela.groop@martha.fi 043 820 0071
Photo of Marika Danielsson
Marika Danielsson
Utvecklare
marika.danielsson@martha.fi 044 735 4971
Photo of Jessica Åhman
Jessica Åhman
Organisationskoordinator (Vasa)
jessica.ahman@martha.fi 044 280 6609
Photo of Elisabeth Eriksson
Elisabeth Eriksson
Hushållsrådgivare
elisabeth.eriksson@martha.fi 050 408 9179
Photo of Sandra Mellberg
Sandra Mellberg
Hushållsrådgivare, projektledare Östersjöfisk åt alla, sakkunnig inom näringslära
sandra.mellberg@martha.fi 050 517 2958
Photo of Marina Nygård
Marina Nygård
Ekonomirådgivare och projektchef
marina.nygard@martha.fi 044 493 5537
Photo of Maria Österåker
Maria Österåker
Ekonomirådgivare (Vasa)
maria.osteraker@martha.fi 043 820 0073
Photo of Fanny Nykvist
Fanny Nykvist
Hushållsrådgivare (Vasa)
fanny.nykvist@martha.fi 044 735 4975
Photo of Elise Hindström
Elise Hindström
Verksamhetsledare Ungmartha
elise.hindstrom@martha.fi 044 280 6813
Photo of Jessica Ravall
Jessica Ravall
Digital kreatör Ungmartha
jessica.ravall@martha.fi
Photo of Mia Hafrén
Mia Hafrén
Ordförande
mia.hafren@martha.fi 040 592 9194
Photo of Maja-Stina Andersson-Tapola
Maja-Stina Andersson-Tapola
Kommunikatör (ledig)
maja-stina.andersson@martha.fi 044 740 3144
Photo of Katharina Jägerskiöld
Katharina Jägerskiöld
Ekonomirådgivare (ledig)
katharina.jagerskiold@martha.fi
Photo of Toni Rautakoski
Toni Rautakoski
Hushållsrådgivare (ledig)
toni.rautakoski@martha.fi 043 820 0070