Kontakta oss

Marthaförbundets huvudkontor i Helsingfors

Medelhavsgatan 14 C
FI-00220 Helsingfors

044 402 6884
kansliet@martha.fi

Besök oss på kontoret i Victoriakvarteret på Busholmen i Helsingfors. Ingången är vid C-trappan (Livornogatan). Tryck koden 142 och bilden på en klocka, så öppnar vi.

Marthaförbundets kontor i Vasa

Hovrättsesplanaden 15 C 30–31
FI-65100 Vasa

Marthaköket

Medelhavsgatan 14 C
FI-00220 Helsingfors
Läs mer om Marthaköket

Hushållsrådgivning

Tis–to, kl. 13–15
044 402 6883
hushall@martha.fi

Våra hushållsrådgivare svarar på dina frågor gällande mat och matlagning, konservering, kost och näring samt städning och klädvård. Du kan också boka in oss för föreläsningar, evenemang och olika tillfällen under veckans alla arbetsdagar förutom måndag, då vi har kontorsdag.

Ekonomirådgivning

ekonomi@martha.fi

Ekologirådgivning

ekologi@martha.fi

Personal

Photo of Annika Jansson
Annika Jansson
Verksamhetsledare
annika.jansson@martha.fi 050 302 3363
Photo of Monika Mäkelä
Monika Mäkelä
Ekonomichef
monika.makela@martha.fi 045 657 9818
Photo of Jessica Åhman (kontoret i Vasa)
Jessica Åhman (kontoret i Vasa)
Organisationskoordinator
jessica.ahman@martha.fi 044 280 6609
Photo of Marika Danielsson
Marika Danielsson
Utvecklare
marika.danielsson@martha.fi 044 735 4971
Photo of Mikaela Groop
Mikaela Groop
Redaktions- och informationschef
mikaela.groop@martha.fi 043 820 0071
Photo of Maja-Stina Andersson
Maja-Stina Andersson
Kommunikatör
maja-stina.andersson@martha.fi 044 740 3144
Photo of Anita Storm
Anita Storm
Ekologirådgivare (ledig)
anita.storm@martha.fi 044 735 4975
Photo of Elisabeth Eriksson
Elisabeth Eriksson
Hushållsrådgivare
elisabeth.eriksson@martha.fi 050 408 9179
Photo of Toni Rautakoski
Toni Rautakoski
Hushållsrådgivare
toni.rautakoski@martha.fi 043 820 0070
Photo of Sandra Mellberg
Sandra Mellberg
Hushållsrådgivare, sakkunnig inom näringslära
sandra.mellberg@martha.fi 050 5172958
Photo of Cecilia Nyman
Cecilia Nyman
Projektledare Östersjön 2.0
cecilia.nyman@martha.fi 050 388 0848
Photo of Sofia Grynngärds (kontoret i Vasa)
Sofia Grynngärds (kontoret i Vasa)
Hushållsrådgivare, projektledare Mästarodlarna
sofia.grynngards@martha.fi 050 911 2050
Photo of Emilia Nord (kontoret i Vasa)
Emilia Nord (kontoret i Vasa)
Projektledare Matlust
emilia.nord@martha.fi 044 901 3531
Photo of Marina Nygård
Marina Nygård
Ekonomirådgivare, projektledare Hantera vardagen
marina.nygard@martha.fi 044 493 5537
Photo of Matilda Hassel
Matilda Hassel
Ekonomirådgivare, projektledare En euro i taget
matilda.hassel@martha.fi 043 820 0073
Photo of Elise Hindström
Elise Hindström
Verksamhetsledare Ungmartha
elise.hindstrom@martha.fi 044 280 6813
Photo of Andrea Hasselblatt
Andrea Hasselblatt
Ordförande
andrea.hasselblatt@antonanton.fi 040 191 9424
Photo of Katharina Jägerskiöld
Katharina Jägerskiöld
Ekonomirådgivare, projektledare Ungas välmående
katharina.jagerskiold@martha.fi 044 491 9304
Photo of Elisa Häggström
Elisa Häggström
Administrativ assistent
elisa.haggstrom@martha.fi 050 361 6081
Photo of Jessica Ravall
Jessica Ravall
Digital kreatör Ungmartha
jessica.ravall@martha.fi